W trakcie 9 miesięcy noszenia dziecka w brzuchu skóra rozciąga się i pęka, co objawia się nieestetycznymi rozstępami. Istnieją jednak skuteczne sposoby umożliwiające zapobieganie im, a także leczenie zmian, które już widnieją na ciele. Czy bio oil, czyli najbardziej popularny olejek na świecie daje pożądane rezultaty?

Kiedy pojawiają się rozstępy?

Rozstępy to nic innego jak uszkodzona struktura skóry właściwej. Zmaga się z nimi niemalże każda kobieta i mimo, iż nie wiążą się z jakimkolwiek bólem oraz dyskomfortem, ich wystąpienie na skórze nie jest mile widziane. Pierwsze rozstępy pojawiają się z reguły w trakcie dorastania, a kolejne w momencie zajścia w ciążę. Zmiany skórne są efektem niewłaściwej produkcji kolagenu oraz elastyny, co sprawia, że skóra staje się mniej sprężysta. Rozciąganie skóry na skutek rosnącego dziecka także wywołuje pojawienie się czerwonych, a czasem fioletowych zmian na ciele. Wraz z biegiem czasu zaczynają one blednąć, stają się coraz bielsze i wyglądają jak każda inna blizna o nieregularnym kształcie.

Gdzie możemy spodziewać się rozstępów?

W trakcie ciąży rozstępy występują przede wszystkim na brzuchu, piersiach oraz biodrach, gdyż to te partie ciała poszerzają się w bardzo szybkim tempie. Właśnie dlatego w trakcie noszenia dziecka pod sercem należy pilnować diety, nie objadać się oraz pozostać aktywną fizycznie, gdyż tylko w takim przypadku można chociaż minimalnie pomniejszyć ryzyko wystąpienia rozstępów. Rozstępy pojawiają się również na innych partiach ciała, jednakże wymienione powyżej miejsca to najczęstsze lokalizacje.

Bio oil na rozstępy

Aby skutecznie zmagać się z rozstępami konieczne jest regularne masowanie skóry. Masaże powinny odbywać się dwa razy dziennie, czyli rano oraz wieczorem. Do masażu należy wykorzystać szorstką myjkę, a następnie zastosować bio oil, czyli najbardziej popularny olejek jaki można nabyć w dzisiejszych czasach. Warto mieć na uwadze, że bio oil nie jest w stanie w zupełności usunąć rozstępów, przede wszystkim tych w kolorze białym. Walkę z takimi zmianami należy zacząć, kiedy są one jeszcze w początkowej fazie, czyli mają intensywny czerwony kolor. Za sprawą olejku zaczynają one blednąć oraz są zdecydowanie mniej widoczne. W przypadku regularnego smarowania oraz masaży ciała w połączeniu z olejkiem świeże rozstępy znikają całkowicie. Należy jednak uzbroić się w cierpliwość, gdyż proces ten wymaga regularności oraz cierpliwości. Bio oli nie nawilża jednak skóry, gdyż jego podstawowe zadanie polega na zmiękczaniu oraz odżywianiu skóry, właśnie dlatego warto połączyć go ze stosowaniem nawilżającego balsamu do ciała. Efekty związane ze stosowaniem takiego duetu będą widoczne gołym okiem. Bio oil może być stosowany nie tylko na ciało, ale również i na twarz. Wśród zalet związanych z jego aplikacją należy wymienić również wyrównywanie kolorytu skóry, co dobrze wpływa na wygląd cery kobiet w ciąży. Przebarwienia oraz blizny na twarzy staną się mniej widoczne, co sprawi, że przyszła mama będzie wyglądała oraz czuła się o wiele lepiej.

Jak długo trzeba czekać na efekty?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, gdyż każdy problem trzeba traktować indywidualnie. Nowo powstałe rozstępy, czyli te koloru różowego po około trzech miesiącach regularnego stosowania powinny być zdecydowanie mniej widoczne. Jednakże w trakcie zmagania się z białymi bliznami na efekty trzeba poczekać nieco dłużej. Najważniejsze to nie poddawać się oraz regularnie wcierać olejek. Efekty pojawią się prędzej czy później.