Zadbane paznokcie stanowią niezwykle ważny element dla całościowego wyglądu. Niby taki drobiazg, a może przeważyć o tym, jak widzą nas inni. Mężczyźni przeważnie nie przykładają większej wagi do tego, jak wyglądają ich paznokcie. Kobiety, wręcz przeciwnie – potrafią godzinami troszczyć się o tę część ciała.

Co niekorzystnie wpływa na paznokcie?

O tym, że paznokcie są zdrowe, świadczy ich wygląd. Zdrowe paznokcie, to przede wszystkim takie, które się nie łamią, są twarde oraz posiadają naturalny blask. Na kondycję paznokci wpływa między innymi odpowiednia dieta. Jeżeli w przyjmowanym codziennie pożywieniu zabraknie istotnych składników odżywczych i substancji mineralnych, to w pierwszej kolejności odbije się to właśnie na paznokciach. Dieta nie jest jednak jedynym czynnikiem, jaki ma wpływ na paznokcie. W tym miejscu wymienić należy także czynniki chemiczne. Wszelkie prace, jakie wykonywane są przy użyciu chemikaliów, powinny być wykonywane w rękawiczkach ochronnych nawet, jeżeli jest to mycie toalety czy czyszczenie fug specjalistycznym proszkiem. Chemia może uszkodzić strukturę paznokcia i sprawić, że paznokcie będą wyglądały niezbyt estetycznie.

Jak dbać o paznokcie?

W trosce o to, aby paznokcie były ładne, a przede wszystkim zdrowe, warto stosować kosmetyki z najwyższej półki. Topowych producentów jest przynajmniej kilku, można w tym miejscu wskazać, chociażby na 4 lashes czy semilac lub regenerum. Jakie preparaty nadają się do pielęgnacji paznokci? Można stosować odżywki, których zadaniem jest wzmocnienie i ochrona paznokcia. Nic nie odżywi paznokci tak dobrze jak profesjonalne serum do paznokci. Specyfiki do pielęgnacji paznokci dostępne są zarówno w aptekach, jak i w najlepszych drogeriach. Warto także od czasu do czasu wybrać się do gabinetu kosmetycznego, który w swojej ofercie ma szereg ciekawych zabiegów poprawiających kondycję tak całych dłoni, jak i samych paznokcie. Szczególnie polecana są maski do rąk oraz zabieg manicure, który sprawi, że paznokcie będą zawsze zadbane.

O czym świadczą zadbane paznokcie?

Dla nikogo nie jest raczej tajemnicą to, że ludzie często opinie o innych wyrabiają sobie podczas pierwszego spotkania. W kulturze polskiej przyjęło się, że kontakt inicjowany jest najczęściej poprzez podanie ręki. To właśnie wówczas wzrok przyciągają zadbane paznokcie, które mogą świadczyć o staranności, drobiazgowości i uporządkowaniu życiowym konkretnej osoby. Zadbane paznokcie nie zapewnią powodzenia w kontaktach społecznych, ale jest szansa, że je ułatwią.