Jesień i zima to trudny czas dla naszej skóry i włosów. Zaczynamy nosić czapkę, owiewa nas mroźny wiatr, a w naszej diecie gwałtownie spada ilość świeżych produktów, które mają zapewniać nam zdrowie. W jaki sposób można pomóc swojej skórze, włosom i paznokciom, aby nie traciły na swoim wyglądzie?

 

Dlaczego włosy wypadają, a paznokcie robią się kruche?

Wiosna i lato to wspaniały okres, kiedy nasza dieta dostarcza nam maksimum składników odżywczych. Świeże warzywa i owoce zawierają całą masę witamin, a dzięki dostępowi do promieni słonecznych jesteśmy znacznie bogatsi w witaminę D3, od której tak wiele zależy w naszym organizmie. Kiedy nadchodzi jesień, często nasza dieta staje się znacznie cięższa, a mniej czasu spędzamy na zewnątrz, dlatego brakuje nam słońca i witamin. Poza tym, zaczynamy zakładać czapkę, a ta sprawia, że włosy łamią się, przetłuszczają i rozdwajają. Wiele kobiet narzeka w tym czasie na spadek swojej formy i utratę pięknego wyglądu. Na szczęście można radzić sobie skutecznie z takimi skutkami zmian roku.

 

Skąd czerpać energię i siłę dla skóry, włosów i paznokci?

Przede wszystkim, w okresie jesienno-zimowym zaleca się suplementację. Warto przyjmować witaminę D3 w połączeniu z witaminą K2. Dodatkowo, można je wspierać działaniem kompleksowych suplementów diety takich jak Biotebal 5, Look Up, Laboteq Skin, czy Vitapil. Wszystkie charakteryzuje dość podobny skład i każdy z nim cieszy się sporym powodzeniem. Dzięki suplementom diety można dostarczyć swojemu organizmowi niezbędnych składników. Trzeba stosować się do zaleceń producenta, ponieważ niektóre suplementy przyjmuje się w trakcie posiłków, a inne po. Na przykład w przypadku witaminy D3 bardzo ważne jest spożycie tłuszczu, w którym witamina ta rozpuszcza się. Wspaniale działa również karoten, który może nadać skórze piękny, śniady odcień bez minuty opalania się.

 

Dieta dla zdrowia

Poza suplementacją, bardzo ważna jest dieta. Powinny się w niej znaleźć wysokiej jakości oleje roślinne, ale również tłuste ryby i rośliny strączkowe. Kiedy tylko istnieje taka możliwość, warto jeść surowe warzywa i owoce, ponieważ dostarczają najwięcej cennych składników. Dodatkowo, można też zastosować specjalną dietę dla włosów i paznokci i zdecydować się na kosmetyczne odżywki. Warto wybierać kosmetyki naturalne, pozbawione silikonów, parabenów i innych szkodliwych substancji. Taka kuracja powinna sprawić, że skóra, włosy i paznokcie będą piękne i zdrowe. Po dwóch miesiącach można przerwać suplementację na miesiąc, a następnie powtarzać ją co jakiś czas dla maksymalnego efektu.