Mocne i lśniące włosy to marzenie każdej kobiety. Niestety, zabiegi, którym je poddajemy, takie jak farbowanie czy suszenie, skutecznie odsuwają nas od tego ideału. Po jakie kosmetyki sięgnąć, by zadbać o kondycję swoich włosów? Najlepiej postawić na te stosowane i polecane przez specjalistów.

Poczuj się jak w salonie

Piękne włosy są naszą wizytówką, dlatego coraz chętniej sięgamy po wymyślne metody pielęgnacji, gwarantujące widowiskowy efekt. Kosmetyki opracowywane z myślą o profesjonalnych salonach fryzjerskich często są dostępne także w sprzedaży detalicznej, w sklepach dla klientów indywidualnych. Znane i cenione marki, takie jak Clarena, Kérastase czy Farouk pojawiają się w aptekach i drogeriach, zdobywając nowe, wierne klientki, które szybko przyzwyczajają się do oferowanego im luksusu. W ofercie pojawiają się takie kosmetyki jak kawiorowe odżywki w sprayu, hialuronowa odżywka z jedwabiem pajęczym czy specjalistyczne szampony, np. na łuszczycę. Każdy z tego typu preparatów charakteryzuje się starannie dobranym składem, nastawionym na uzyskanie szybkiego, a zarazem długotrwałego efektu zadbanych włosów – nie ma w nim miejsca na „zapychacze” wciąż często stosowane przy produkcji, tańszych i ogólnodostępnych odpowiedników kosmetyków do profesjonalnej pielęgnacji.

Od nasady aż po końcówki

Sięgając po kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji włosów, musimy pamiętać, by dobierać je przede wszystkim do typu włosów. Innej pielęgnacji wymagają włosy proste, a zupełnie innej kręcone. Istotne jest to, czy mają one skłonności do przesuszania się, czy do nadmiernego przetłuszczania. Wybierając określoną terapię – od szamponu, przed odżywkę, po maseczkę, olejek czy spray – musimy mieć także na uwadze sposób stosowania określonego preparatu. Niektóre z kosmetyków wymagają obfitego spłukiwania, podczas gdy inne powinny pozostać na włosach kilka minut lub nawet do kolejnego mycia. Dobierając produkt dla siebie, warto kierować się zatem nie tylko typem włosów i efektem, który zamierzamy uzyskać, ale także wygodą oraz indywidualnymi preferencjami. W codziennej pielęgnacji pamiętać należy oczywiście nie tylko o regularnym myciu i odżywianiu włosów, ale także o dokładnym, a zarazem delikatnym rozczesywaniu kosmyków. Powinna posłużyć do tego szczotka dopasowana strukturą do rodzaju włosów – jest to szczególnie istotne w przypadku tych, które wykazują skłonność do kręcenia się oraz sprawiających trudności w codziennym czesaniu i układaniu.