Aby skóra była w dobrej kondycji, należy o nią dbać każdego dnia. Oprócz codziennej pielęgnacji, warto raz na jakiś czas przeprowadzić dodatkowe zabiegi pielęgnacyjne, które oczyszczą i odżywią skórę i zagwarantują jej piękny wygląd. Jak zadbać o oczyszczenie skóry?

 

Peeling cukrowy sposobem na dobrze oczyszczoną i piękną skórę

Skóra każdego dnia narażona jest na działanie szkodliwych czynników takich jak promieniowanie UV, klimatyzacja, zanieczyszczenia czy zimne powietrze. Prawidłowa pielęgnacja skóry polega między innymi na ochronie przed tymi szkodliwymi czynnikami oraz na walce z ich skutkami. Peeling cukrowy zapewni jedno i drugie, ponieważ peeling:

– usuwa zrogowaciały naskórek

– wygładza skórę

– poprawia krążenie

– pomaga usunąć cellulit

– dostarcza skórze wielu cennych składników

– poprawia wchłanianie kosmetyków użytych po wykonaniu peelingu

 

Głównym zadaniem, jakie ma peeling cukrowy jest oczyszczanie skóry przez złuszczanie zrogowaciałej warstwy naskórka oraz odblokowanie gruczołów łojowych. W zależności od tego, jakie składniki znalazły się w użytym peelingu, ciało ma zapewnioną dodatkową pielęgnację, taką jak nawilżenie oraz natłuszczenie.

 

Jaki peeling cukrowy wybrać?

Jak sama nazwa wskazuje peeling cukrowy składa się przede wszystkim z cukru, którego drobinki złuszczają naskórek i oczyszczają skórę. W skład tego typu kosmetyków wchodzą też oleje, np. olej kokosowy, jojoba, oliwa z oliwek oraz olejki eteryczne. Zadaniem oleju jest odżywienie skóry, jej regeneracja oraz nadanie kosmetykowi odpowiedniego poślizgu. Inne składniki, które może zawierać peeling cukrowy to np. miód, który koi podrażnioną skórę. Wymienione składniki wystarczą, by samodzielnie przygotować peeling w domu. Domowy kosmetyk można urozmaicić wedle upodobań o startą skórkę z cytryny czy rozgniecione owoce (np. truskawki). Można też zdecydować się na zakup gotowego kosmetyku. Producenci peelingów przygotowali naprawdę bogatą ofertę, spośród której można wybrać produkty, które są mieszanką kilku olei (np. z pestek winogron, słodkich migdałów i oleju arganowego). Kosmetyk kupiony w drogerii, w odróżnieniu od domowego, ma dłuższy termin przydatności do spożycia. Warto pamiętać, że peeling cukrowy polecany jest przede wszystkim do pielęgnacji ciała i miejsc, w których skóra jest szczególnie przesuszona (kolana czy łokcie).