Woda w organizmie odgrywa bardzo ważną rolę, gdyż nasze ciało składa się z niej nawet w 70%. Bierze aktywny udział w wielu czynnościach oraz procesach, ale jedynie dobrej jakości woda Redox jest w stanie poprawić funkcjonowanie organizmu i ograniczyć produkcję wolnych rodników.

Rola wody w organizmie

Woda Redox czy każdy inny rodzaj jest potrzebny do prawidłowego funkcjonowania organizmu, gdyż bierze udział niemalże we wszystkich procesach. Ma ogromne znaczenie w trakcie przemiany materii, wpływa na temperaturę ciała, bierze udział w procesach oddychania, poprawia stan stawów oraz ochrania narządy. Jednocześnie odgrywa bardzo ważną rolę w wyglądzie, gdyż dobrze nawodniona skóra jest promienna, mało na niej zmarszczek oraz innych objawów starzenia. Warto dodać do tego także uniknięcie powstawania cellulitu. Jeśli do organizmu zostają dostarczone odpowiednie porcje wody, można zauważyć zdecydowanie więcej energii, lepszą koncentrację oraz unikanie wybranych chorób i dolegliwości (w tym cukrzycy, nadciśnienia oraz schorzeniom związanych z sercem).

Jakie pierwiastki powinny znaleźć się w wodzie?

Najlepiej sprawdza się woda średniomineralizowana, którą możesz pić bez względu na porę dnia. Wśród kluczowych pierwiastków występuje potas, magnez, sód i chlor i to na nich powinieneś skupić szczególną uwagę. Odpowiednie stężenie to warunek właściwego nawodnienia organizmu oraz dystrybucji wody do właściwych częściach ciała (a nie ilość wypijanej wody). Ta informacja jest szczególnie ważna, gdyż jakość spożywanych płynów odgrywa kluczową rolę. Woda Redox dociera do wszystkich zakamarków, nawet do tkanek, który w przypadku spożywania naturalnej wody pozostają odwodnione. W omawianej sytuacji cała woda trafia na zewnątrz komórek, dzięki czemu istnieje spora szansa na zmaganie się z obrzękami. To efekt zatrzymywania wody i nadmiernego obciążania układu krążenie.

Woda powinna mieć stopień mineralizacji na poziomie między 500 a 1500 mg/litr. Doskonale sprawdza się woda Redox, gdyż wchłania się szybko i doskonale wpływa na kondycję narządów. Warto wziąć pod uwagę także wodę chlorkowo-wodorowęglanowo-sodowo-wapniową. Z kolei ilość wody, którą należy dostarczyć do organizmu, jest uwarunkowana wieloma czynnikami, począwszy od wzrostu, masy ciała, przez styl życia, a kończąc na poziomie aktywności fizycznej. Dobrze, kiedy woda jest także bogata w selen, cynk oraz jod.