Rodzice w trakcie kompletowania wyprawki powinni zwrócić szczególną uwagę na rozwiązania ekologiczne, które są dobre nie tylko dla środowiska, ale przede wszystkim dla wrażliwej skóry dziecka. Na szczególną uwagę zasługują pieluszki bambusowe.

Pieluszki bambusowe – dlaczego warto się w nie zaopatrzyć?

Pieluszki bambusowe to najgorętszy hit ostatnich lat. Powstają z bardzo delikatnego włókna, które w żaden sposób nie podrażnia delikatnej skóry niemowląt. Dodatkowo nie wywołuje reakcji alergicznych i można ich używać wielokrotnie, dzięki czemu nie zauważa się szkodliwego wpływu na środowisko. Wystarczy wyprać je w odpowiedniej temperaturze, a następnie używać przez cały okres niemowlęcy. Bardzo ważne, żeby przed zakupem upewnić się, że wybierane produkty mają certyfikat — to gwarancja bezpieczeństwa i komfortu. Pieluszki bambusowe, w których nie znajdują się żadne domieszki innych materiałów, są bardzo chłonne, delikatne oraz wytrzymałe, w związku z tym coraz częściej zastępują produkty bawełniane.

Pieluszki bambusowe chłoną o 60% wilgoci więcej, kiedy porównać z klasycznymi pieluszkami, ale to nie najważniejsza zaleta. Największą różnicę odczują dzieci, którym jest przyjemnie i sucho. Dodatkowo pieluszkom przypisuje się właściwości przeciwgrzybiczne oraz antybakteryjne, skóra wolna jest od podrażnień, dlatego to doskonały wybór dla maluchów cierpiących na atopowe zapalenie skóry oraz zmagających się z alergiami.

Jakie inne ekologiczne produkty warto wziąć pod uwagę?

Jesteśmy coraz bardziej świadomi, że ekologiczne produkty są dobre nie tylko dla środowiska, ale również i dla nas, dlatego sięgamy po nie z myślą o wygodzie i komforcie naszych dzieci. W tym celu kupujemy ekologiczne środki do mycia ciała, które pozostawiają na skórze barierę ochronną, delikatnie natłuszczają i nie zawierają szkodliwych dodatków. Na uwagę zasługują szczoteczki do zębów wykonane z bambusa, których należy używać od momentu wyrżnięcia pierwszych ząbków.

Starsze pociechy bardzo skorzystają na pieluchomajtkach z wymiennym wkładem, które można prać, a następnie ponownie nosić. Ich wybór to świadome dbanie o środowisko. Ekologiczne materiały i zabawki, które mają odpowiednie atesty, certyfikaty i rekomendację Instytutu Matki i Dziecka to wybory świadomych rodziców, którzy pragną dla swojego dziecka wszystkiego, co najlepsze.