Wiosna zbliża się dużymi krokami, stąd wielu z nas już teraz planuje pierwsze wiosenne wycieczki czy weekendowy wyjazdy. Kamper sprawdzi się do tego znakomicie – bez konieczności dodatkowych kosztów za nocleg czy jedzenie. Przekonaj się jakie akcesoria do kampera są Ci potrzebne przed rozpoczęciem sezonu.

Jak zająć się kamperem po sezonie zimowym? Jakie akcesoria do kampera przydają się najbardziej?

Kamper to dla wielu osób drugi dom, dlatego musi być dobrze przygotowany i wyposażony. Tylko w takim przypadku pojazd nie sprawia problemów w trakcie wyjazdów i nie przyczynia się do wywołania przykrych niespodzianek. Braki w akcesoriach i sprzęcie to również spory problem.

Co ciekawe przygotowania do wyjazdu warto zacząć o wiele wcześniej, a mianowicie najpierw wybrać miejsce podróży i zdecydować na jak długo planowany jest urlop. Pierwsze podróże kamperem nie powinny prowadzić do odległych obszarów Polski czy nawet za granicę, gdyż poruszania się takim pojazdem i mieszkania w nim również trzeba się nauczyć. Planowanie warto zacząć od obliczenia kilometrów, skontrolowania dostępnych stacji benzynowych oraz oszacowania kosztów. Trzeba kupić mapy, przewodniki oraz dobrze ustawić nawigacje. Warto także znaleźć atrakcyjne miejsce, które zostaną obejrzane w trakcie podróży czy już po przybyciu na miejsce. Konieczne jest dobre wyposażenie apteczki, w której znają się lekarstwa oraz środki pierwszej pomocy.

Akcesoria do kampera – czego nie może zabraknąć w trakcie wyjazdu?

Kiedy pojazd został już dokładnie sprawdzony, a trasa i szczegóły wycieczki zaplanowane, przychodzi czas na czynności końcowe. Potrzebna jest dokumentacja pojazdu, w której można znaleźć ważność przeglądu rejestracyjnego oraz OC. Zielona karta przyda się osobom udającym się poza obszar Polski. Nawet dobrze dobrane akcesoria do kampera okażą się nieprzydatne, kiedy podróżnik nie sprawdzi tego, co znajduje się pod maską. Niezbędna jest wymiana oleju, filtrów, a także sprawdzenie rozrządu. Trzeba mieć przy sobie części zapasowe – niezbędny jest pasek klinowy, linka, pedał sprzęgła i żarówki. Każdy z wymienionych elementów może ulec zniszczeniu, a problem z nabyciem nowego jest w stanie zniszczyć cały wyjazd. Części zapasowe są szczególnie ważne na trudnych i wymagających trasach. Koła zużywają się bardzo szybko, kiedy dużo podróżujemy, dlatego przed kolejnym wyjazdem trzeba sprawdzić bieżnik w oponach, a także przygotować jedną albo dwie zapasowe.