Już jest… Twoje maleństwo przyszło na świat jakąś dobę lub dwie temu. O ile wszystko przebiegło pomyślnie, to w ciągu kolejnych 24h wszyscy znajdziecie się razem, w domu. Jak się przygotować na to szczególne wydarzenie? Co dodać do wyprawki, by niczego Wam nie zabrakło?

O kompletowaniu potrzebnych ubranek, sprzętów, czy ewentualnym remoncie myśli każdy, to jest parę spraw, z których możemy sobie zdać sprawę dopiero w momencie zaistnienia problemu. Może nie będzie już za późno, ale po co narażać się na stres i w pośpiechu gnać do apteki, czy dzwonić po znajomych młodych rodzicach, czy może nie mają pożyczyć. Jak w tym ostatnim momencie dopieścić mieszkanie, by było gotowe na przyjęcie bobasa i świeżo upieczonej mamy?

Pozbieraj próbki rożnych produktów.

Oczywiście każdy rodzic kupuje komplet kosmetyków, pierwsze mleko, czy pampersy przed narodzinami i bardzo dobrze, bo takie rzeczy oczywiście należy mieć. Niestety zdarzają się sytuacje, że nasza pociecha będzie wyjątkowym wrażliwcem i nawet produkty najlepszej marki mogą jej nie przypasować. Co teraz? Kupować komplet od 55 innych marek aż trafisz? Nie… Wystarczy poprosić o próbki produktów. Darmowe próbki możesz bardzo często dostać w szkole rodzenia, od pediatry w przychodni, w szpitalu, czy w aptece. Możesz też wysłać zapytanie do producentów artykułów dziecięcych. Wielu z nich bardzo chętnie przyśle paczkę pod same drzwi. Dla nich stosunkowo niewielka inwestycja, a jest szansa, że zyskają zaufanego klienta na najbliższe kilkanaście miesięcy.

Zaparcia, gorączka, odparzenie – Na wypadek kup leki.

Wszyscy kojarzymy wyprawkę maluszka z samymi uroczymi sprawami. Niestety w życiu bywa różnie i zdarzają się sytuacje nieprzewidziane. Oczywiście w nocy, lub w weekend, święta… Zawsze kiedy dostęp do pomocy lekarskiej jest mocno utrudniony. Nie zalecamy omijania wizyty lekarskiej w przypadku najmłodszych, ale z wieloma sytuacjami potrzebujemy poradzić sobie „na już”. Maluch w momencie porodu zmienił swój sposób odżywiania, więc zarówno biegunki, jak i zaparcia mogą się pojawić i skuteczni utrudnić życie. Przed porodem warto się skonsultować z wybranym pediatrą, albo położną co warto mieć w apteczce na awaryjne sytuacje, takie jak silne odparzenie, zaparcia, biegunki, czy gorączka.

Tato! Posprzątaj i przygotuj jedzenie.

Choć kobietą przed porodem włącza się opcja wicia gniazda. Wszystko jest sprzątane 5 razy i przygotowywane, a i tak jest co zrobić przed powrotem ze szpitala. Oczywiście, od porodu do przyjazdu do domu, tata też jest zalatany i zajęty. Chce jak najwięcej czasu spędzić z rodziną,ale warto poświecić chwilę, żeby pierwsze dni razem minęły w spokoju. Dlatego uporządkuj powstały bałagan, zmień pościel i zetrzyj kurze. Zrób zakupy spożywcze na kilka dni. Ugotuj obiad, który łatwo będzie odgrzać, tak by nie zabierał wam wspólnego czasu. To drobiazgi, ale skreślenie tego z listy „to do” pozwoli mam się lepiej cieszyć tym magicznym czasem.